320 هزار فرصت شغلی؛ ارمغانی از صنعت هتل برای قاره سیاه

پیش بینی ها نشان می دهد که صنعت هتل طی سال های آتی قادر خواهد بود 320 هزار فرصت شغلی در قاره افریقا ایجاد کند.

پیش بینی ها نشان می دهد که صنعت هتل طی سال های آتی قادر خواهد بود 320 هزار فرصت شغلی در قاره افریقا ایجاد کند.

The Royal Senchiتجهیزات هتل - هتل در غنا

هتل The Royal Senchi در غنا

بازار تجهیزات و اخبار هتل: نتایج آخرین تحقیقات W Hospitality Group به عنوان یکی از شرکت های مشاوره ای هتل در قاره افریقا حاکی از آن است که قاره سیاه بر اساس ساخت و سازهای صنعت هتل طی سه سال آتی شاهد ایجاد 320 هزار فرصت شغلی خواهد بود.

این تحقیق به طور مشخص عنوان می کند که بدون در نظر گرفتن ساخت وسازهای سال جاری میلادی و سال های آتی آن، تنها بر اساس آنچه که صنعت هتل طی سال های گذشته در این قاره سرمایه گذاری کرده است، در سال 2014 شاهد ایجاد 136 هزار فرصت شغلی خواهیم بود و متعاقب آن در سال 2015، 87 هزار شغل، در سال 2016، 70 هزار شغل و در سال 2017، 27 هزار شغل ایجاد می گردد تا در ظرف امسال و سه سال آتی یعنی تا پایان سال 2017 میلادی شاهد اشتغال 320 هزار نفر در این قاره باشیم.

به لحاظ منطقه ای نیز، بخش های مختلف قاره سیاه سهم های نزدیکی از این فرصت ها خواهند داشت، به طوری که منطقه شمال افریقا 115 هزار شغل در پنج کشور به خود می بیند و منطقه Sub Saharan Africa معروف به  SSA نیز 165 هزار شغل را در 23 کشور تجربه خواهد کرد که در این بین سهم نیجریه 53 هزار شغل، غنا 11 هزار شغل، آنگولا 9 هزار شغل، اتیوپی 8 هزار و 800 شغل و اوگاندا 8 هزار و 500 شغل می باشد.

مقایسه این دو منطقه نشان می دهد در حالی که شمال افریقا منطقه توانمندتری در صنعت هتل می باشد اما در حال حاضر به دلایل مختلفی کمتر از منطقه SSA شاهد بروز فرصت های شغلی است. Trevor Ward - مدیر عامل گروه W Hospitality - در این باره اعتقاد دارد یکی از این دلایل به تعداد پروژه های هتلی این منطقه در سال 2012 مربوط می شود به ویژه در الجزایر و دلیل دیگر کاهش حجم سرمایه گذاری ها در آن به دلایل سیاسی و در نتیجه تغییر نگاه ها به سمت بازار SSA. با این وجود نرخ رشد 2 درصدی نوید بخش آینده کاری روشن در صنعت هتل قاره سیاه می باشد.

از سوی دیگر میزان نیاز به نیروی انسانی زنجیره ها و گروه های هتلی در این قاره هم تاکیدی بر این مدعا به حساب می آید. به طوری که طبق اعلام گروه هیلتون، آنها در افریقا به 10 هزار نیروی کار نیازدارند، همانگونه که گروه Accor به شش هزار، Carlson Rezidor به 5 هزار و پانصد، Starwood و Marriott هر کدام به 4 هزار کارمند.

سطح و درجه هتل های در حال ساخت و نسبت نیاز آن ها به نیروی کار هم موید این افزایش فرصت شغلی در آینده است. به طور مثال هر هتل لوکس به طور معمول برای هر اتاق خود 2 نفر را نیاز دارد، در حالی که این میزان در هتل های بزرگ 1.2 نفر، در هتل های متوسط، یک نفر و در هتل های اقتصادی و کوچک کمتر است.